Porwali ją, uwięzili, bili, gwałcili i próbowali sprzedać do domu publicznego. To zdarzyło się w Płońsku!

Kilka dni temu do płońskiej komendy zgłosiła się 20-letnia mieszkanka jednej z gmin powiatu płońskiego, twierdząc, że została uprowadzona ze swojego domu przez grupę osób, bita, a także zgwałcona.

Reklama

Fot. KPP w Płońsku

Z relacji zgłaszającej wynikało dodatkowo, że była przetrzymywana przez 3 dni w dwóch różnych miejscach.

Reklama

Robiono jej również zdjęcia bez odzieży i próbowano sprzedać do domu publicznego. Udało jej się uciec, gdy pilnujący ją mężczyzna, jeden ze sprawców po wypiciu alkoholi zasnął. Płońscy policjanci od razu podjęli wszystkie niezbędne czynności procesowe w tej sprawie. Szybko ustalili też tożsamość i miejsce pobytu oprawców kobiety.

W niespełna kilkanaście godzin po otrzymaniu zgłoszenia 5 osób podejrzewanych o udział w uprowadzeniu zostało zatrzymanych. Było to trzech mężczyzn i dwie kobiety (18-41 lat).

Zatrzymani usłyszeli zarzuty naruszenia miru domowego, pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, zmuszania do określonego zachowania, pobicia, a dodatkowo dwóch z nich usiłowania handlu ludźmi. Jeden z nich usłyszał też zarzut dwukrotnego zgwałcenia.

Decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani. Mężczyźni na kres trzech miesięcy, kobiety na okres jednego miesiąca. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Close Menu