Znamy datę otwarcia ogromnego tropikalnego aquaparku Suntago!

Wielu mieszkańców Warszawy i nie tylko ma nadzieję w te wakacje odwiedzić aquapark Suntago. Inwestor zdradził przybliżoną datę zakończenia budowy i otwarcia parku.

Reklama

Fot. Suntago

Spółka Global Parks Poland, ta sama, która posiada sieć multipleksów Cinema-City, w 2017 roku obwieściła, że rozpoczęła się budowa ogromnego, 20-hektarowego parku wodnego za 140 mln euro. Kompleks ma powstać w Mszczonowie ok. 35 km od Warszawy.

Reklama

62 tys. mkw. ma pomieścić tropikalną wyspę z basenem i otwieranym dachem, dużą strefę zdrowia oraz centrum Galaxy z kompleksem zjeżdżalni. Park ma być wzorowany na Therme Erding, największym tego typu kompleksie w Europie. Według zapowiedzi rozwiązania w nim zastosowane mają być nowsze od pierwowzoru.

Zostanie przygotowanych też 3800 miejsc parkingowych. Według szacunków kompleks może odwiedzić 2 mln osób rocznie.

Znane są już niektóre z atrakcji oraz wiele innych szczegółów na temat samej inwestycji. Jedyne co pozostaje zagadką to data otwarcia. Inwestor zdradził jednak, że budowa zakończy się pod koniec 2019 roku i jeszcze w tym samym roku nastąpi otwarcie!

Trzeba nadmienić, że sam aquapark Suntago powstanie w pierwszej kolejności i jest on częścią większego kompleksu obejmującego m.in parki tematyczne, hotele, centra konferencyjne, bungalowy, biurowce, apartamentowce oraz centrum handlowe.

Palmy i roślinność użyta w Suntago nie będzie sztuczna, ale prawdziwa. Oznacza to, że flora będzie przewieziona dopiero po zakończeniu budowy, a więc wykończenie również nieco potrwa.