Policjanci z Gryfic zapobiegli próbie samobójczej

  • Post category:Polska

We wtorek policjanci z gryfickiej komendy, zapobiegli próbie samobójczej, którą podjął 26-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego. Młody mężczyzna trafił do szpitala.

Reklama

Fot. policja

We wtorek na telefon alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach zadzwonił młody mężczyzna informując, że chce odebrać sobie życie, wskazując jedynie miejscowość, w której się znajduje.

Reklama

Dyżurny ustalił dokładny adres zgłoszenia, a na miejsce został skierowany patrol prewencji z Gryfic. Funkcjonariusze w wyniku prowadzonej interwencji, podczas sprawdzania posesji, na której miał znajdować się 26-latek weszli do pomieszczenia gospodarczego, w którym zobaczyli jak w pośpiechu młody mężczyzna stojący na wysokim kołku próbuje założyć sobie na szyję wcześniej przygotowaną pętlę.

Sierż. Mieszko Sudoł oraz st. post. Przemysław Kunda w ostatniej chwili obezwładnili mężczyznę.

Zachowujący się agresywnie 26-latek został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i trafił do szpitala. Sierż. Mieszko Sudoł służbę w policji pełni od 3 lat, natomiast st. post. Przemysław Kunda od roku.

Zdecydowane i profesjonalne działanie tych policjantów zasługuje na uznanie oraz jest dowodem na to, że oprócz wykonywania swoich codziennych obowiązków służbowych funkcjonariusze ratują również zdrowie i życie ludzkie, często z narażeniem własnego życia.