Do kradzieży wykorzystywał… biustonosz. Zatrzymał go policjant robiący zakupy w sklepie

Robiący zakupy w sklepie policjant zauważył nienaturalnie zachowującego się mężczyznę. Po chwili obserwowany przez wjazd dla wózków opuścił halę sprzedaży. Funkcjonariusz natychmiast pobiegł za mężczyzną i zatrzymał go przy wyjściu ze sklepu. Jak się okazało, zatrzymany ukradł 15 opakowań kawy.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Uwagę funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji, robiącego zakupy w jednym z supermarketów, zwrócił dziwnie zachowujący się mężczyzna.

Chodził on wzdłuż alejki sklepowej tam i powrotem nienaturalnie rozglądając się dookoła. W pewnym momencie policjant zauważył, jak obserwowany ruszył szybkim krokiem w stronę wejścia z hali sprzedaży. Mężczyzna, wykorzystując bramkę do wprowadzania wózków, schylił się i szybko przez nią przeszedł.

Funkcjonariusz zareagował od razu. Podjął pościg i przeskakując barierki złapał mężczyznę w drzwiach wyjściowych ze sklepu. 25-latek szarpał się i wyrywał. W pewnym momencie wyciągnął z kieszeni metalowy przedmiot, którym chciał odpędzić policjanta. Po chwili mężczyzna został jednak skutecznie obezwładniony.

Interweniujący funkcjonariusz natychmiast powiadomił o wszystkim oficera dyżurnego. Jak się okazało 25-latek ukradł ze sklepu 15 opakowań kawy. Sprawca dla ułatwienia kradzieży wykorzystał biustonosz sportowy, który miał założony pod kurtką. Mężczyzna pod elastyczny i rozciągliwy materiał wkładał skradzione opakowania kawy. Dopasowany strój pozwalał mu łatwo ukryć przedmioty, które stawały się niewidoczne pod założoną na wszystko kurtką. Na miejsce po chwili przyjechał patrol z Psiego Pola, który zabrał sprawcę kradzieży na komisariat.

Teraz sąd zadecyduje o dalszym losie mężczyzny. Grozić mu może wysoka grzywna, kara aresztu, a nawet kara ograniczenia wolności.

Źródło: KWP we Wrocławiu / mg

Close Menu