Ochotnicza akcja poszukiwawcza. Będą szukać zaginionego Piotra

W dniu dzisiejszym (08.12.2018 – sobota) zostanie przeprowadzona ochotnicza akcja poszukiwawcza za zaginionym P. Piotrem. Poszukiwania będą prowadzone wzdłuż rzeki Wisły.

Reklama

 

Planowany początek poszukiwań: godz. 12:00 (odprawa), 12:15 (wyjście na poszukiwania)

Reklama

Planowane zakończenie poszukiwań: b/d – każdy może oddzielić się od poszukujących w dowolnym momencie po poinformowaniu osoby, która będzie koordynować działania,

Miejsce zbiórki: most Poniatowskiego, część wschodnia mostu, współrzędne miejsca zbiórki: N52.236867, E21.044924,
Link do google maps: https://goo.gl/maps/96bBM16XmUy

Osoby biorące udział w poszukiwaniach zobowiązane są do wyróżnienia się od osób przypadkowych. Zalecanym sposobem wyróżnienia jest założona kamizelka odblaskowa (np. zielona/pomarańczowa), bądź inna odzież z odblaskami np. ratownicza.

Sposób komunikacji pomiędzy ochotnikami:
-pozycjonowanie (trackery): aplikacja Szukamy i Ratujemy na telefony z systemem Android (w przypadku, kiedy spóźnisz się – włącz apkę i zobacz, gdzie są zespoły ochotników)

Komunikacja, także via messenger – ochotnicy – mile widziane radia typu PMR do komunikacji, link do messengera: https://m.me/join/AbYwpZeN6m7C97I_

Osoby biorące udział w poszukiwaniach muszą być pełnoletnie. Osoby biorące udział w poszukiwaniach robią to na własną odpowiedzialność – wiedzą, jakie zagrożenia mogą wystąpić.

Główne zagrożenia to: -niestabilny i niebezpieczny teren przy brzegu rzeki – np. śliskie kamienie, -otwarte studzienki, -niebezpieczeństwo ze strony osób, które mogą być pod wpływem środków/alkoholu, -niezabezpieczone przedmioty – np. zbite szkło.

Prosimy ubrać odpowiednie rzeczy wobec panujących warunków pogodowych oraz zabrać latarki (na wypadek, gdyby działania nie zostały zakończone przed zmierzchem). Prosimy o zastosowanie się do zasad i procedur, które zostaną omówione na odprawie.

Close Menu