Zamość; Rowerzysta zderzył się z małym dzieckiem. Chłopiec trafił do szpitala

  • Post category:Polska

Zamojscy policjanci ustalają szczegóły wypadku, do którego doszło przy ul. Słowackiego w Zamościu. Osiemnastoletni rowerzysta zdarzył się z 8-letnim chłopcem. W wyniku zderzenia chłopiec doznał urazu lewej nogi, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Rowerzysta był trzeźwy.

Reklama

Fot. Pixabay

Tuż przed godziną dwudziestą na ulicy Słowackiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty oraz małoletniego pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący rowerem prawidłową stroną drogi, 18-letni mieszkaniec Zamościa omijał zaparkowany na prawym poboczu samochód. Wykonując ten manewr zderzył się z idącym ulicą chłopcem. Jak wynika z relacji uczestników zdarzenia obaj widzieli się wzajemnie. Rowerzysta chcąc ominąć dziecko skręcił, niestety w tym samym kierunku odskoczył również chłopiec i doszło do zderzenia. Chłopiec upadł na jezdnię uskarżając się na ból nogi. Wezwana na miejsce karetka pogotowia przewiozła chłopca do szpitala. Jak się okazało w wyniku zderzenia chłopiec doznał urazu w postaci złamania nogi. Wykonane przez policjantów badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało, że był trzeźwy.

Reklama

   Zamojska policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze. Zwracamy się zarówno do rowerzystów, jak i pieszych – dbajmy o swoje bezpieczeństwo, poruszając się po drogach postępujmy zgodnie z przepisami. Nie zapominajmy również o konieczności zachowania szczególnej  ostrożności i zdrowego rozsądku.