Ełk: Policjanci interweniowali w ośrodku wypoczynkowym – pijani rodzice „opiekowali się” dziećmi

  • Post category:Polska

Ełccy policjanci interweniowali w jednym z ośrodków wczasowych. 42-letni mieszkaniec Chorzowa i jego 35-letnia partnerka będąc pod znacznym wpływem alkoholu opiekowali się swoimi dziećmi w wieku 6 i 8 lat. Policję zaalarmował inny turysta, którego zaniepokoiły głośne krzyki, płacz dzieci i odgłosy przewracanych przedmiotów dobiegające z domku wynajmowanego przez rodzinę.

Reklama

Fot. Pixabay

W niedzielę o godzinie 5.00 rano oficer dyżurny został poinformowany, że na terenie ośrodka wypoczynkowego w pobliżu Ełku,  przebywają  nietrzeźwi rodzice, którzy pod opieką mają dwójkę małych dzieci.

Reklama

Zgłaszający oświadczył, że zaniepokoił się, gdyż nad ranem z domku wynajmowanego przez rodzinę usłyszał głośne krzyki, płacz dzieci i odgłosy przewracanych przedmiotów.

Na miejscu policjanci zastali 42-letniego mieszkańca Chorzowa i jego 35-letnią partnerkę. Oboje  byli pod wyraźnym wpływem alkoholu i nie mieli świadomości zaistniałej sytuacji. Nie byli nawet w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu. W pokoju były także wystraszone i zapłakane dzieci w wieku 6 i 8 lat. W domku natomiast panował bałagan, wszędzie znajdowały się rozrzucane ubrania, a na podłodze porozlewany był alkohol. Rodzice dzieci przyznali, że wcześniej spożywali alkohol. Jak ustalili policjanci, nad ranem doszło między nimi do kłótni, w trakcie której wzajemnie popychali się i wyzywali.

42-latek i jego konkubina zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Dzieci natomiast zostały przewiezione do rodziny zastępczej.

Teraz nieodpowiedzialni rodzice odpowiedzą za pozostawienie dzieci  w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia. Grozi im za to kara grzywny nawet do 5.000 zł albo kara nagany. O sytuacji małoletnich zostanie również poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.