Z OSTATNIEJ CHWILI: Rosyjska rakieta Soyuz uległa awarii podczas startu na Międzynarodową Stację Kosmiczną

  • Świat

Astronauci mają wykonać awaryjne lądowanie po tym, jak ich rosyjska rakieta Soyuz uległa awarii podczas startu na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Reklama

Astronauci uciekają z uszkodzonej rakiety Soyuz. NASA powiedział, że był „problem z boosterem”, a „ekipa wraca na Ziemię w trybie zejścia balistycznego”.

Reklama

Zespoły poszukiwawcze i ratownicze są w powietrzu i na ziemi zmierzają w kierunku spodziewanej lokalizacji przyziemienia, dodała NASA.

Rosyjska sonda Sojuz MS-10 wystartowała z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie o czwartej rano o godzinie 4.40 czasu lokalnego z rosyjskim kosmonautą Alexeyem Ovchininem i amerykańskim astronautą Nickiem Hagą na pokładzie.

Założycielka NASA, Nick Hague i drugi lotnik Aleksiej Ovchinin z rosyjskiej agencji kosmicznej, pracują obecnie nad tym, by transport promu z powrotem na Ziemię odbył się bezpiecznie po tym, jak opracował „kwestię wzmocnienia”, zanim opuścili orbitę.

NASA wydała niepokojący tweet w czwartek rano, mówiąc: „Pojawił się problem z dopalaczem z dzisiejszego wystartowania rakiety”. Drużyna na ziemi ma kontakt z załogą.

AKTUALIZACJA: NASA potwierdziła, że rakieta wylądowała, astronauci są w dobry stanie i są w kontakcie ze służbami ratunkowymi, które są w drodze.

 

Close Menu