Nowy most na Wiśle im. kard. Franciszka Macharskiego?

  • Post category:Polska

Jest szansa, że już wkrótce nowy most na Wiśle, na odcinku trasy S7 Rybitwy – Igołomska, będzie nosił imię kardynała Franciszka Macharskiego. Prezydent Krakowa zaproponował, aby projekt uchwały w tej sprawie znalazł się w porządku obrad sesji rady miasta 30 sierpnia.

Reklama

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

 

Reklama

Inicjatywa nazwania nowego mostu im. zmarłego przed rokiem metropolity krakowskiego posiada pozytywną opinię Zespołu ds. Nazewnictwa przy Komisji Kultury i Ochrony Zabytków RMK.

Do tej pory do magistratu wpłynęły jeszcze dwa inne wnioski w sprawie nadania imienia mostowi – zaproponowano również patronat Marii i Lecha Kaczyńskich oraz świętych Piotra i Pawła.

Przypomnijmy, że 29 czerwca br. oddano do użytku 4,5-kilometrowy fragment wschodniej obwodnicy Krakowa pomiędzy węzłami Przewóz a Nowa Huta wraz z dwoma równoległymi mostami o długości ok. 700 metrów każdy. Dzięki tej inwestycji zmniejszą się korki we wschodnich dzielnicach miasta.

Odcinek drogi ekspresowej S7 od węzła Przewóz do węzła Kraków Nowa Huta jest kontynuacją istniejącego już odcinka S7 od węzła Bieżanów na A4 do ul. Christo Botewa, przebiegającego na terenie Krakowa. Dzięki tej inwestycji połączone zostały wszystkie wyloty dróg krajowych z miasta: nr 94, nr 79, nr 44 i nr 7 (Zakopianka), co umożliwia przeniesienie ruchu tranzytowego na nową drogę ekspresową i istniejącą obwodnicę A4.