Kielce: Nieprzytomny leżał we krwi na ziemi.

  • Post category:Polska

Policjanci z Komisariatu III Policji w Kielcach ratowali mężczyznę, który był nieprzytomny i leżał zakrwawiony na ziemi. Dzięki ich szybkiej reakcji prawdopodobnie uniknął on dalszej utraty krwi i został przekazany załodze karetki pogotowia, po czym trafił do szpitala.

Reklama

Fot. PIxabay

Cała sytuacja wydarzyła się dziś wcześnie rano w centrum Kielc. Policjanci z Komisariatu III Policji w Kielcach pełniąc służbę na terenie miasta, po godzinie 5 zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Już z daleka widzieli, że jego życie może być zagrożone ponieważ wkoło widać było krew.

Reklama

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali się i podbiegli do niego. Oprócz widocznej wkoło krwi, 43-latek nie ruszał się i był nieprzytomny. Policjanci od razu przystąpili do tamowania krwawienia i opatrywania mężczyzny, aby zapobiec dalszej utracie tego cennego płynu. Niezwykle przydatne okazały się w tym służbowe opatrunki osobiste, znajdujące się na wyposażeniu każdego policjanta, a które w tej sytuacji wykorzystali funkcjonariusze. Stróże prawa szybko też skontaktowali się z dyżurnym, który na miejsce wezwał załogę karetki  pogotowia. W tym czasie mężczyzna odzyskiwał i tracił przytomność.  Jednak po pewnym czasie policjantom udało się zmniejszyć krwawienie i nawiązać z nim kontakt.

Mężczyzna po przyjeździe karetki pogotowia został przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu policjantów prawdopodobnie udało się uratować jego zdrowie, a nawet życie.