Zbigniew Ziobro podjął decyzję w sprawie mężczyzny, który skatował niemowlę. Tego nikt się nie spodziewał!

W dniu 7 września 2018r. jeden asystentów rodziny współpracujący z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jabłonnie podczas wykonywania swych obowiązków na rzecz jednej z chotomowskich rodzin zauważył obrażenia u chłopca. Wezwano funkcjonariuszy Policji.

Reklama

Fot. Pixabay

Dziecko przebywa w szpitalu. W toku dalszego śledztwa prokurator będzie uzupełniał na bieżąco dokumentację medyczną, co mogło skutkować zmianą kwalifikacji prawnej czynu. Tak też się stało. Prokurator generalny i mister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, stwierdził, że brutalność czynu powinna skutkować zmianą zarzutów. Postanowił o postawieniu 29-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa.

Reklama

Badania przeprowadzone w szpitalu oraz opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej potwierdziły liczne obrażenia ciała dziecka w postaci złamań żeber, kości łonowej, kości czaszki, a także zasinienia w obrębie całego ciała.

W dniu 09 września 2018r. dwudziestodziewięcioletni ojciec dziecka usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą nieporadną ze względu na wiek.

Daniel G. częściowo przyznał się do popełniania zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia, które są analizowana także w kontekście odpowiedzialności karnej innych osób.

Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Legionowie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Close Menu