Trójmiasto: 2 Algierczyków zatrzymanych w sprawie o molestowanie 14-latki [WIDEO]

  • Post category:Polska

Kryminalni z Gdyni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzewanych o molestowanie 14-latki. Zatrzymani to obywatele Algierii. Usłyszeli oni już zarzuty dopuszczenia się wobec osoby małoletniej poniżej lat 15 innej czynności seksualnej. Dziś sąd podejmie decyzję o ich dalszym losie. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

W niedzielę wieczorem dyżurny komendy miejskiej Policji otrzymał telefoniczną informację od mieszkanki Gdyni, że jej 14-letnia córka przebywając w okolicy boiska mieszczącego się nieopodal jej miejsca zamieszkania była molestowana przez dwóch nieznanych mężczyzn.

Reklama

Do zgłaszającej niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze, którzy podjęli czynności, dzięki którym udało się ustalić świadków zdarzenia i na podstawie uzyskanych od nich informacji ustalono rysopisy sprawców.

Intensywne działania policjantów m.in. praca operacyjna funkcjonariuszy z Gdyni Śródmieścia doprowadziły do zatrzymania osób podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa już następnego dnia.

Prokuratura Rejonowa w Gdyni wczoraj przedstawiła zatrzymanym – obywatelom Algierii zarzuty dopuszczenia się wobec osoby małoletniej poniżej lat 15 innej czynności seksualnej za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd podejmie decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.