Orlen reaktywuje stare stacje. Najpierw Warszawa, potem cała Polska!

Niektórym na widok starego logo zakręci się łezka w oku. Orlen zamierza bowiem reaktywować stacje CPN. Chce w ten sposób zabezpieczyć prawa do logo.

Reklama

Fot. Pixabay

Informacje takie pojawiły się we wrześniu ubiegłego roku, teraz jednak jest już konkretny termin i miejsce w jakim ma powstać pierwsza z tego typu stacji.

Reklama

Według agencji ISBnews decyzja została podjęta już jesienią. Prawdopodobnie w październiku, na warszawskiej Pradze zostanie uruchomiona pierwsza stacja CPN.

Centrala Przemysłu Naftowego (CPN) powstała jeszcze w czasie II Wojny Światowej, w lipcu 1944 roku. Jej zadaniem było zabezpieczenie ocalałej na ziemiach polskich po latach okupacji i działaniach wojennych infrastruktury naftowej oraz wznowienie działalności dystrybucyjnej paliw.

W maju 1998 roku Rada Ministrów podjęła decyzję o połączeniu CPN S.A oraz Petrochemii Płock S.A w jeden koncern naftowy. W ten sposób 7 września 1999 roku powstał Polski Koncern Naftowy S.A. 3 kwietnia 2000 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy nadała spółce nazwę Orlen.

Close Menu