Jechał tirem nie przejmując się innymi. O niemal nie staranował dwóch innych aut!

W poniedziałek, 6 sierpnia, policjanci byli świadkami bardzo niebezpiecznego zachowania. Otóż kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą na lubuskim odcinku autostrady A2 na wysokości Świebodzina, chcąc wyprzedzić innego TIR’a włączył kierunkowskaz sygnalizując skręt w lewo. Nie upewnił się jednak, czy ma optymalne warunki do wykonania tego manewru, ale mimo to podjął się go.

Reklama

Lewym pasem jechały dwa inne pojazdy, które znajdowały się na wysokości ciężarówki. Tylko przytomność kierowców osobówek, które gwałtownie hamując odbiły na lewą stronę nie doprowadziły do tragedii. Zachowanie to zarejestrowało oko policyjnej kamery z radiowozu nieoznakowanego.

Reklama

Na 42-letniego kierowcę TIR’a z województwa mazowieckiego policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu. Odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za nieupewnienie się co do możliwości wyprzedzania.

Przypominamy też o wakacyjnych ograniczeniach ruchu na terytorium Polski, w dniach od 29 czerwca do 2 września 2018 r. Zakaz dotyczy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, na obszarze całego kraju w dniach: w piątek (od godz. 18.00 do godz. 22.00), w sobotę (od godz. 8.00 do godz. 14.00) i w niedzielę (od godz. 8.00 do godz. 22.00). Dodatkowo zakaz obowiązuje też w dniu 15 sierpnia 2018 r. (od godz. 8.00 do godziny 22.00) i w dzień poprzedzający, czyli 14 sierpnia 2018 r. (od godz. 18.00 do godz. 22.00).

Źródło: KWP w Gorzowie Wlkp. / ro

Close Menu