Namierzył sprawcę, który uciekł z miejsca zdarzenia. Okazło się, że był poszukiwany przez policję

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w czasie wolnym od służby namierzył poszukiwanego sprawcę kolizji drogowej. Mężczyzna spowodował kolizję na ulicy Skrajnej w Legnicy, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Reklama

Fot. Shutterstock

 

Reklama

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w Legnicy na ulicy Skrajnej, gdzie kierujący pojazdem osobowym spowodował kolizję z innym autem, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Około godziny 21.00 funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, będący w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na stojący między polami, w miejscowości Psary, rozbity pojazd marki Skoda i osobę, która się przy nim znajdowała.

Policjant od razu zorientował się, że pojazd mógł zostać skradziony lub uczestniczyć w zdarzeniu drogowym, a sprawca w pośpiechu próbuje zatrzeć ślady. Funkcjonariusz poinformował patrol będący w służbie o swoich podejrzeniach i obserwując poczynania kierowcy, czekał na przyjazd policjantów.

Kiedy powiadomieni funkcjonariusze dotarli na miejsce, mężczyzna na ich widok zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. W rozmowie z 37-latkiem policjanci ustalił, że jest on sprawcą kolizji drogowej z ulicy Skrajnej, a odjechał z miejsca zdarzenia, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Ponadto funkcjonariusze po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach ustalili, że jest osobą poszukiwaną. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Źródło: KWP we Wrocławiu / ig

Close Menu