Wnioski o areszt dla Polaka i Ukraińca, którzy udawali holenderskich turystów. Są podejrzewani o udział w brutalnym pobiciu

  • Post category:Polska

Policjanci z Piaseczna zatrzymali mężczyzn, którzy od ponad miesiąca byli poszukiwani w sprawie brutalnego pobicia, skrępowania i grożenia śmiercią obywatelowi Ukrainy. Napastnicy próbowali skraść 32-latkowi pieniądze i samochód. Podczas legitymowania chcieli zmylić policjantów i udawali holenderskich turystów, lecz nie znali słowa Dag! wypowiedzianego przez jednego z funkcjonariuszy. Dziś do prokuratury wpłynął wniosek o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu.

Reklama

Fot. KSP

Sprawa swój początek miała 26 czerwca, gdy 32-letni kierowca mercedesa sprintera świadczący zawodowo usługi przewozu osób na Ukrainę został ciężko pobity, skrępowany, a także grożono mu śmiercią. Sprawcy straszyli go również bronią, która po jej odnalezieniu okazała się atrapą.

Reklama

Przed tym zdarzeniem 32- letni kierowca został telefonicznie poproszony o przyjazd pod Piaseczno w celu zabrania kilku osób do Lwowa. Jednak po przyjeździe nie spotkał klientów tylko kilku mężczyzn, którzy obalili go na ziemię, brutalnie pobili i skrępowali. Podczas próby wrzucenia go do bagażnika samochodowego, mężczyzna wyrwał się swoim oprawcom i zbiegł do pobliskiego domu, skąd wezwano policję.

Kryminalni po kilku dniach zatrzymali 37 i 36-letniego mężczyznę, wobec których zastosowany został tymczasowy areszt. Policjanci ustalili również, że udział w tym przestępstwie brało jeszcze dwóch mężczyzn.  Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania 40- letniego obywatela Ukrainy oraz 27- letniego mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego.

Obaj trafili w ręce policjantów. Wczoraj podczas kontroli próbowali przekonać funkcjonariuszy, że są holenderskimi turystami i nie rozumieją języka polskiego. Najwyraźniej nie znali również holenderskiego bowiem nie pomogło nawet Dag!, czyli holenderskie powitanie wypowiedziane przez jednego z policjantów. Wzbudziło to uzasadnione podejrzenia funkcjonariuszy co do prawdomówności turystów, a już zupełnie zostało ono rozwiane przybyciem dwóch policjantów z piaseczyńskiego wydziału kryminalnego, którzy w „holenderskich” turystach rozpoznali poszukiwanego 40- latka i jego 27- letniego kompana.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego złożą teraz wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za pobicie i pozbawienie wolności grozić może kara pozbawienia wolności do lat 10