Pisz: Zderzenia osobówki z busem wycieczki szkolnej. Sześć osób trafiło do szpitala

Czworo dzieci oraz dwoje kierowców trafiło do szpitala, po tym jak na trasie Mikołajki – Wojnowo samochód osobowy zderzył się z busem przewożącym szkolną wycieczkę. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, zarówno kierująca osobówką, jak i kierowca busa byli trzeźwi.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem busa przewożącego szkolną wycieczką (10 uczniów i 2 opiekunów) doszło dziś (12.06.2018) tuż po godz. 10:00, na trasie Mikołajki – Wojnowo w powiecie piskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kobieta kierująca osobówką nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył poprzedzającego ją busa. W wyniku uderzenia bus z uczniami z Mikołajek wjechał do przydrożnego rowu.

Obrażeń w trakcie tego zdarzenia doznali oboje kierujący, a także czworo uczniów – wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. Jedna z uczennic z podejrzeniem urazu kręgosłupa, do szpitala została przetransportowana śmigłowcem LPR.  Zarówno kierująca osobówką, jak i kierowca busa byli trzeźwi. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo, a policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Close Menu