Najbardziej znany szef kuchni popełnił samobójstwo. Prokurator zdradza szczegóły, Amerykanie wstrząśnięci!

Gwiazda telewizji, szef kuchni i pisarz. Tak w skrócie można opisać działalność Anthony’ego Bourdaina. Amerykański celebryta popełnił samobójstwo. Prokuratura ujawnia szczegóły.

Reklama

Fot. Peabody Awards, CC BY 2.0 / Wikipedia

W pokoju hotelowym w Strasbourgu we Francji znaleziono ciało Anthony’ego Bourdaina. Gwiazda poleciała nagrywać tam kolejny odcinek swojego programu telewizyjnego pod tytułem „Miejsca Nieznane”.

Jak podaje AP News, niemal od początku zakładano samobójstwo. Prokurator wykluczył udział osób trzecich. Anthony Bourdaine miał powiesić się używając paska od szlafroka.

Reklama

Zarówno opinia publiczna, jak i prokuratura zadają sobie pytanie, czemu gwiazda miałaby popełnić samobójstwo. Odpowiedź mają dać badania toksykologiczne. Śledczy chcą wiedzieć czy Bourdaine nie zażywał jakichś lekarstw, które mogłyby wpłynąć na jego zachowanie.

Jak pisze CNN, Anthony Bourdaine „w swojej karierze zdobył praktycznie każdą nagrodę, jaką można uzyskać w tej branży”. Za oceanem był jednym z największych autorytetów jeżeli chodzi o kuchnie. Jego książki i działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracowników gastronomii były dostrzegane na całym świecie.

Close Menu