To zszokowało nawet policję! 13-latka z zarzutami!

Policjanci z referatu nieletnich i patologii północnopraskiej komendy najpierw przyjęli zawiadomienie od matki nastolatki, a potem dokładnie sprawdzili wskazane przez pokrzywdzoną okoliczności i zatrzymali nieletnią. Zgromadzony przez funkcjonariuszy obszerny materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia 13-latce sześciu zarzutów.

Reklama

Fot. KSP

Policjantów zajmujących się przestępczością nieletnich zaalarmowała matka 13-latki. Poinformowała funkcjonariuszy o trudnej sytuacji dotyczącej jej córki. Z relacji kobiety wynikało, że nastolatka od blisko roku znęca się nad nią i wielokrotnie podniosła na nią rękę. Dopuszcza się też regularnie przestępstw na jej szkodę. Najczęściej były to kradzieże oraz zniszczenia mienia. Suma strat sięgnęła już kilku tysięcy złotych. Łupem córki padły m.in. pieniądze, biżuteria, odzież, kosmetyki. Zdarzyło się też, że nastolatka dokonała kradzieży telefonu podczas pobytu w domu dziecka. Doszło również do usiłowania rozboju na matce, którą agresywna córka zastraszyła nożem i zażądała 600 złotych. 13-latka była również odpowiedzialna za rozpijanie nastoletniej koleżanki, której przekazywała do spożycia napoje alkoholowe.

Reklama

Kiedy policjanci przeprowadzili wszystkie ustalenia i sprawdzenia, przesłuchali odpowiednie osoby okazało się, że od października ubiegłego roku do chwili obecnej 13-laka popełniła 6 przestępstw. Ponadto była kilkanaście razy poszukiwana przez Policję w związku z ucieczkami z placówek opiekuńczych.

Funkcjonariusze zatrzymali nieletnią i na postawie zgromadzonego materiału dowodowego potwierdzającego głęboką demoralizację przedstawili jej 6 zarzutów za znęcanie się nad matką, kradzież, usiłowania rozboju, zniszczenie mienia oraz rozpijanie nieletniej.

13-latka trafiła do placówki opiekuńczej a jej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.