Legendarny polski serwis z multimediami przestaje istnieć!

  • Post category:Biznes

Każdy pamięta go z czasów, kiedy internet w Polsce był tak naprawdę jeszcze w powijakach, a z modemu gdzieniegdzie leciał jeszcze charakterystyczny szum podczas wybierania nr 0202122.

Reklama

Fot. wrzuta

Z sieci znika wrzuta.pl, która przez wiele lat była polskim YouTubem i tak naprawdę wystartowała w podobnym czasie, a więc w 2006 roku. Niestety, liczba odsłon drastycznie spadła i szefostwo jest zmuszone zamknąć stronę:

Reklama

„Po szczegółowej analizie, podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności naszego serwisu z powodów biznesowych z dniem 31 sierpnia 2017. Równocześnie przypominamy, że zgodnie z postanowieniami pkt 18 Regulaminu, serwis Wrzuta.pl nie zapewnia archiwizowania i przechowywania plików, komentarzy ani jakichkolwiek innych treści udostępnionych w serwisie. Dlatego już teraz, zachęcamy do pobrania wszystkich materiałów, które umieścili Państwo w serwisie Wrzuta.pl. Prosimy pamiętać, by przenieść wszystkie niezbędne Państwu treści najpóźniej do 31 sierpnia 2017 roku. Po tym terminie, serwis przestanie funkcjonować” – informuje Grupa WP, która jest właścicielem serwisu.

W serwisie wrzuta.pl umieszczano muzykę i zdjęcia. W założeniu strona miała służyć twórcom, ale użytkownicy często umieszczali także utwory, które nie należały do nich.