Wiemy co będzie w kultowym brytyjskim sklepie z zabawkami w Galerii Północnej!

  • Post category:Polska

W powstającej właśnie Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce, swój pierwszy w Polsce sklep otworzy Hamleys. To kultowa brytyjska sieć z zabawkami, jeden z najstarszych w Europie, którego historia sięga 1760 roku. Dlaczego kultowy?

Reklama

Fot. tosiedzieje.pl

Hamleys swój pierwszy i flagowy sklep otworzył w Londynie przy Regent Street. Na powierzchni 5000 m2 znajduje się praktycznie wszystko o czym dziecko może zamarzyć. To prawdziwa kraina zabawy.

Reklama

Pozostałe sklepy mieszczą się w m.in. w Yorku, Manchesterze, Kopenhadze, Nikozji, Ammanie, Glasgow, Dublinie, Dubaju, Bombaju, Madrasie i Rijadzie. Teraz do tych sklepów dołączy także Warszawa, gdzie Brytyjczycy wynajmą również ogromną, bo liczącą 1600 mkw. powierzchnie handlową.

Jednak nie powierzchnia, a obsługa sklepu i tradycje w nim panujące robią na odwiedzających największe wrażenie. Sami byliśmy tam miesiąc temu i mieliśmy okazję znowu poczuć się jak dzieci. Pracownicy nie mają bowiem za zadanie jedynie układać towaru na półkach. Kadra bawi się nim, prezentuje dzieciom i zachęca je do wspólnej zabawy. Niektóre latorośle w stolicy Wielkiej Brytanii spędzają tam długie godziny i piszczą z radości. Jeżeli ta forma zostanie utrzymana również w Polsce, sklep ma wielkie szanse na powodzenie.

Po cichu liczyliśmy też na otwarcie (podobnie, jak w Londynie) punktu Build-A-Bear Workshop. To sklep, gdzie można od podstaw stworzyć własnego misia. Nie jest to jednak zwykła maskotka. Może ona przyjąć formę kolorowej żyrafy, ulubionego pokemona czy bohaterów popularnych bajek i filmów. Tuż po wypchaniu w którym aktywnie uczestniczy maluch, dmuchając, wkładając serduszko i wypowiadając magiczne słowa, do środka można włożyć jeszcze parę opcjonalnych gadżetów. Jest to m.in bijące serduszko, wkład zapachowy (podobno utrzymuje się kilkadziesiąt lat!) i głos, który możemy sami nagrać. Dzięki temu za kilkadziesiąt lat, kiedy nasza pociecha będzie miała już kilkadziesiąt lat na karku, będzie mogła przypomnieć sobie ten miły czas.

Zapytaliśmy o asortyment warszawskiego sklepu Hamleys:

„Na chwilę obecną w sklepie Hamleys w Galerii Północnej nie przewidzieliśmy „Fabryki Misia”- „BUILD A BEAR” ale pragnę zapewnić, że dla odwiedzających nas najmłodszych klientów dobraliśmy atrakcje, które cieszą się największą popularnością na świecie. Są to między innymi: labirynt luster, atrakcje z wirami wodnymi, tor wyścigowy, sekcja Luovley dla dziewczynek i wiele innych. Nie zabraknie takich firm, jak Lego czy Mattel, aczkolwiek przez ponad 250 lat udało nam dopasować do gustów najmłodszych i stworzyć własną linię zabawek. Jednym z flagowych produktów Hamleysa jest wytwarzana od 1947 roku w Londynie nietoksyczna pasta balonowa, z której możemy tworzyć różne kształty. Do tego produktu, jak i wielu innych, przeszkoliliśmy demonstratorów, którzy zaprezentują sposób obsługi wybranej zabawki. Jestem przekonany, że sklep Hamleys da dzieciom wiele powodów do radości, tak jak robimy to od wielu lat na całym świecie.” odpowiedział Wojciech Sznurkowski Business Development Manager firmy Hamleys Poland na zapytanie Warszawy w Pigułce