Chciał go zabić więc przejechał po nim samochodem

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym mężczyzna, zatrzymany przez średzkich policjantów, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Powodem działania sprawcy miał być wcześniejszy konflikt pomiędzy mężczyznami. Zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Średzcy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który od pewnego czasu ukrywał się przed organami ścigania. Mieszkaniec powiatu średzkiego podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa innego mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili, że motywem działania sprawcy był konflikt z pokrzywdzonym.

Reklama

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Udowodniono, że sprawca działał z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego i celowo najechał na niego z dużą prędkością samochodem. Następnie nie udzielając pomocy odjechał z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. 45-latek usłyszał również dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia wobec pokrzywdzonego i innej jeszcze osoby. Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zabójstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za usiłowanie.

Źródło: KWP we Wrocławiu / mw)

Close Menu