Ukradł okna, a później wrócił po ramy, bo nie miał jak przewieźć – policjanci zatrzymali złodzieja i paserów

Policjanci z Lubina zatrzymali trzech mężczyzn. Jeden z nich odpowie za kradzież okien i ram, kradzieże z włamaniem do piwnic i kradzież telefonu komórkowego. Pozostali dwaj odpowiedzą za paserstwo. Łączna wartość strat została oszacowana na blisko 7 tys. złotych. Zatrzymani teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Do lubińskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży okien oraz ram okiennych z domku jednorodzinnego, będącego w budowie. Nad sprawą pracowali policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej policji. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Okazał się nim 22 – letni mieszkaniec Lubina.

Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, mężczyzna w nocy z 2/3 maja br. wymontował z domku będącego w budowie okna o wartości ok. 4,5 tys. złotych. Nie miał ich jak przewieźć, więc poprosił o transport kolegę – 28 – letniego mieszkańca Lubina.  Następnie okna sprzedał  23 – letniemu mieszkańcowi gminy Ścinawa za 200 złotych.

Towar okazał się jednak niekompletny, więc kilka dni później 22 – latek wrócił na miejsce kradzieży i wymontował ramy. Łączna wartość strat została oszacowana na blisko 7 tys. złotych. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie.

Funkcjonariusze udowodnili 22 – latkowi jeszcze inne czyny: 3 kradzieże z włamaniem do piwnic i kradzież telefonu komórkowego z warsztatu samochodowego. Telefon również wrócił do właściciela.

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za włamanie i kradzież grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwo paserstwa do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

Close Menu