Informatyk z Rosji demolował zaparkowane pojazdy. Mężczyzna zgłosił się na policję

  • Post category:Polska

Wczoraj (26.07.) przed godz. 5 nad ranem  oficer dyżurny Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu samochodów w rejonie ul. Pilotów i ulic przyległych w Krakowie. Na miejsce zostały skierowany patrol Policji, który potwierdził uszkodzenie 37 pojazdów. Samochody miały wyłamane lusterka boczne oraz  niektóre uszkodzoną karoserię.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Na miejscu przez kilka godzin trwały policyjne oględziny. Funkcjonariusze  ustalali również właścicieli  uszkodzonych pojazdów. W trakcie czynności zabezpieczano także wszelkie dostępne nagrania monitoringu. Wczoraj wieczorem, policja przekazała  mediom fragment zapisu monitoringu, na którym został uwieczniony sprawca w trakcie dewastacji jednego z pojazdów, z prośbą o zgłaszanie się osób mogących go rozpoznać.

Dzisiaj ok. godz. 11 sprawca  uszkodzenia samochodów wraz z kolegą z pracy zgłosił się do siedziby KWP w Krakowie. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, która prowadzi postępowanie w tej  sprawie. Obecnie trwają czynności z jego udziałem.

Policjanci ustalili, że publikację monitoringu w mediach zobaczyli koledzy z pracy mężczyzny. To oni namówili 38-latka aby zgłosił się na Policję. 38-latek jest cudzoziemcem, mieszkającym i pracującym w Polsce.  Twierdzi, że wczoraj nad ranem wracał z imprezy, która miała miejsce na Starym Mieście. Z całego zajścia niewiele pamięta. Grożą mu zarzuty uszkodzenia mienia (art.288 kk)