Lubelskie: zderzyli się czołowo. Nie żyją dwie kobiety

28 kwietnia w nocy doszło do śmiertelnego wypadku drogowego na DK-12 w m. Siedliszcze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki BMW podczas manewru wyprzedzania innego auta zderzył się czołowo z pojazdem marki Fiat Seicento. Niestety wyniku zdarzenia dwie młode kobiety z fiata poniosły śmierć na miejscu.

Reklama

Fot. KMP w Chełmie

 

Reklama

Do wypadku doszło dzisiaj w nocy o godz. 2:50 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Siedliszcze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki BMW jadący w kierunku Chełma podczas manewru wyprzedzania doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Fiat Seicento.

Niestety w wyniku zdarzenia dwie młode kobiety z fiata: 20-letnia kierująca oraz pasażerka poniosły śmierć na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 26-letnia pasażerka z fiata i 22-letnia mieszkanka Grójca podróżująca BMW. Na drodze krajowej przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu.

22-letni mieszkaniec Warszawy, który kierował BMW był trzeźwy. Decyzją Prokuratora została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków oraz zostało zatrzymane mu prawo jazdy.

Policjanci cały czas pod nadzorem prokuratora pracują na miejscu zdarzenia i wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Rozpoczął się długi weekend majowy, dla wielu z Nas to czas wyjazdów. Tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwają policjanci z drogówki. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami. Kontrolują także stan trzeźwości kierujących, tylko wczoraj wyeliminowali z dróg naszego województwa 16 kierujących na „podwójnym gazie”. Podczas kontroli mundurowi będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są zgodnie z przepisami. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i zdjęcie nogi z gazu. Lepiej dojechać kilka minut później niż wcale.

Close Menu