Lidzbark Warmiński: 56-latek chciał skoczyć z mostu kolejowego

  • Post category:Polska

Policjanci prewencji uratowali życie 56-latka, który chciał skoczyć z mostu kolejowego. Mężczyzna przygotował się do skoku schodząc na dolne przęsło mostu. Sierż. Rafał Wasilewski bez wahania zeskoczył na przęsło przytrzymując mężczyznę i nie pozwalając oddać mu skoku. 

Reklama

Wczoraj, 25 lipca br., około godz. 15:25 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce skoczyć z mostu kolejowego w  Lidzbarku Warmińskim w okolicach ulicy Bartoszyckiej. Skierowani na miejsce policjanci prewencji, na środku mostu na dolnym przęśle zauważyli mężczyznę, który chciał skoczyć. Sierż. Rafał Wasilewski podszedł do niego i wykorzystując jego nieuwagę bez chwili zawahania zeskoczył z mostu na przęsło, na którym stał mężczyzna.

Reklama

W trakcie skoku policjant obezwładnił go. Następnie położył go na sobie uniemożliwiając mu oddanie skoku. 56-latek jeszcze kilkukrotnie próbował się wyrywać. Na miejsce została wezwana karateka pogotowia i straż pożarna. Po udzieleniu pierwszej pomocy, decyzją lekarza mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.

Szybkie działanie i profesjonalizm policjantów bez wątpienia uratowały życie mężczyźnie. sierż. Rafał Wasilewski i st. asp. Maciej Zieliński wykazali się dużym zaangażowaniem i odwagą  w sytuacji kryzysowej. Policjanci po raz kolejny działali zgodnie ze słowami roty ślubowania – ” strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.