Wybuch nieznanej substancji pod Warszawą. Dwie osoby ranne, zawalony budynek

  • Post category:Polska

Do późnych godzin nocnych policjanci prowadzili czynności w miejscowości Stefanowo, gdzie doszło do wybuchu nieznanych do tej pory materiałów wybuchowych i zawalenia się budynku. W zdarzeniu ucierpiało dwóch mężczyzn, którzy trafili do szpitala. Policjanci przestrzegają, aby osoby, które znajdą niewybuchy, pociski, czy amunicję pod żadnym pozorem nie ruszały ich, a już na pewno nie przemieszczały się z nimi, gdyż mogą stworzyć jeszcze większe zagrożenie dla otoczenia. O znalezisku należy poinformować odpowiednie służby, które zabezpieczą i zneutralizują taki niebezpieczny przedmiot.

Reklama

Fot. KPP Piaseczno

Była godzina 16.15 gdy w miejscowości Stefanowo gmina Lesznowola doszło do wybuchu, a następnie zawalenia się jednego z budynków gospodarczych. Na miejscu natychmiast pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej oraz policjanci z komisariatu w Lesznowoli. Ze zgliszcz zawalonego budynku wyniesiono dwóch ciężko rannych mężczyzn, którzy w chwili eksplozji znajdowali się w jego wnętrzu.

Reklama

59 i 55- letni mężczyźni trafili do szpitali. Policjanci zabezpieczyli teren i podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców pobliskich domów i działek letniskowych.

Wezwany został również policyjny zespół minersko- pirotechniczny SPAP z Warszawy. Wstępne policyjne ustalenia mogą wskazywać, że w budynku doszło najprawdopodobniej do detonacji nieznanych jeszcze materiałów wybuchowych. W tej sprawie prowadzone będzie śledztwo pod nadzorem piaseczyńskiej prokuratury.

Policjanci przestrzegają, aby osoby, które znajdą niewybuchy, pociski, czy amunicję pod żadnym pozorem nie ruszały ich, a już na pewno nie przemieszczały się z nimi, gdyż mogą stworzyć jeszcze większe zagrożenie dla otoczenia. O znalezisku należy poinformować odpowiednie służby, które zabezpieczą i zneutralizują taki niebezpieczny przedmiot.

Za sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu, zdrowiu oraz mieniu w wielkich rozmiarach kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.