Kierująca fiatem była tak pijana, że nie mogła stanąć na nogi

  • Post category:Polska

Dzięki natychmiastowej reakcji świadka 29-letnia nietrzeźwa kierująca odpowie za swój czyn. Małgorzata B. mając 3 promile alkoholu w organizmie wsiadła za kierownicę swojego fiata, a następnie uderzyła w zaparkowanego opla. Kobieta była pijana, aby utrzymać się na nogach potrzebowała pomocy policjantów. Gdy wytrzeźwiała dochodzeniowiec przedstawił jej zarzut karny za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi utrata prawa jazdy i kara do 2 lat pozbawienia wolności. 29-latka odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. Małgorzata B. przyznała się do zarzucanego jej czynu i dobrowolnie poddała karze.

Reklama

Reklama

Fot. Pixabay

Wszystko odbyło się bardzo dynamicznie. Zgłaszająca zaobserwowała kierującą fiatem, która niepewnie poruszała się ulicą Rusiecką. Kiedy cofając uderzyła w zaparkowanego opla, zgłaszająca postanowiła zareagować. Podbiegła do pojazdu i ze stacyjki zabrała kluczyki. Kierująca była otępiała. Czuć było od niej silną woń alkoholu. Na miejsce została wezwana Policja.

Załoga patrolowa z Targówka bardzo szybko interweniowała. Mundurowi potwierdzili, że kierująca fiatem była pijana. Kobieta nie była w stanie odpowiedzieć na pytania policjantów. Mundurowi podtrzymywali 29-latkę, aby mogła w ogóle utrzymać się na nogach. Małgorzata B. trafiła na komisariat, gdzie policjanci sprawdzili jej trzeźwość. 29-letnia mieszkanka Ząbek miała 3 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali kobietę i odebrali jej prawo jazdy. Gdy wytrzeźwiała dochodzeniowiec przedstawił jej zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Małgorzata B. przyznała się do zarzucanego jej czynu i dobrowolnie poddała karze 6 lat zakazu prowadzenia pojazdów kat. B, grzywnie w wysokości 2 tys. złotych oraz nawiązce w wysokości 5 tys. złotych na rzecz pokrzywdzonych w wypadkach drogowych.

Policjanci apelują do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.

Do osób towarzyszących, pasażerów, świadków – o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu.