Próbował zgwałcić kobietę w centrum Zabrza! W biały dzień!

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia kobiety. Dzięki świadkom zdarzenia, którzy ujęli sprawcę, nie doszło do tragedii. Grozi mu kara do 12 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

Reklama

Fot. Policja Zabrze

Kryminalni z zabrzańskiej komendy zatrzymali 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia młodej kobiety.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie w centrum miasta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna nagle wciągnął w zarośla kobietę, która go mijała. Krzyki kobiety usłyszała para, która w tym czasie przejeżdżała tamtędy samochodem.

Reklama

Mężczyzna pobiegł za uciekającym sprawcą, a jego partnerka zadzwoniła na policje i zaopiekowała się pokrzywdzoną. Dzięki ich reakcji nie doszło do tragedii. Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie.

Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zgwałcenia. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury mężczyzna została tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Close Menu