Wrocław: Policjanci z komisariatu wodnego uratowali tonącą kobietę – była nietrzeźwa, miała 1,5 promila

  • Post category:Polska

Dzięki wrocławskim policjantom z komisariatu wodnego szczęśliwie skończyła się kąpiel w Odrze dla kobiety, która wcześniej spożywała alkohol. W porę zauważyli ją funkcjonariusze, gdy miała trudności z utrzymaniem się na powierzchni, a w pewnym momencie zniknęła pod wodą. Policjanci natychmiast ruszyli z akcją ratunkową.

Reklama

Fot. tosiedzieje.pl

 

Reklama

Dopłynęli do tonącej i wyciągnęli ją z wody na łódź motorową, którą patrolowali Odrę. Przeprowadzone badanie wykazało u niej około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Gdyby nie akcja policyjnych wodniaków, cała sytuacja mogła skończyć się tragicznie.

Funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pełniąc służbę patrolową na Odrze uratowali tonącą kobietę. Do zdarzenia doszło w miniony weekend około godziny 15.00. Wtedy to policjanci patrolując Odrę w okolicy „zimowiska barek” na wysokości ul. Osobowickiej zauważyli osobę znajdującą się w wodzie, kilka metrów od brzegu, która miał trudności z utrzymaniem się na powierzchni i w pewnym momencie zniknęła pod wodą.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z akcją ratunkową. Dopłynęli do tonącej osoby i wyciągnęli ją z wody na łódź motorową, którą patrolowali Odrę. Uratowaną była 39-letnia kobieta, mieszkanka Wrocławia.

Jak się okazało, kobieta weszła do wody będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało u niej około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście uratowana nie doznała żadnych obrażeń. Gdyby nie akcja policyjnych wodniaków, cała sytuacja mogła skończyć się tragicznie.

(KWP we Wrocławiu/ mw)