Atak na siedzibę YouTube’a. Uzbrojona kobieta nie żyje

  • Post category:Świat

Jak już informowaliśmy wczoraj w Sam Bruno w Kalifornii doszło do ataku na siedzibę YouTube’a. Mamy więcej szczegółów na temat zdarzenia. Okazało się, że napastnikiem była kobieta, która raniła kilka osób, w tym jedną ciężko. Na koniec popełniła samobójstwo.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

„Sytuacja była bardzo chaotyczna. Po przybyciu na miejsce policjanci zobaczyli jedną ranna osobę. Kilka minut później znaleziono kolejną, która miała ranę postrzałową. W okolicznym barze również znajdowało się jeszcze dwoje rannych” – relacjonował szef policji w San Bruno Ed Barberini podczas konferencji prasowej.

Dodał, że znaziono również ciało napastnika. Była to kobieta, która najprawdopodobniej sama się zastrzeliła.

CNN podaje, że kobieta, któa dopuściła się tego czynu była Nasim Aghdam, początkująca youtuberka, która określała sama siebie, jako weganka, kulturystka i aktywistka na rzecz ochrony praw zwierząt. Jak powiedział jej ojciec w wypowiedzi dla Bay Area News Group, zarzucała YouTubowi, że ten przestał płacić za jej wideo. To pokłosie ostatnich decyzji. YouTube wstrzymał możliwość otrzymywania wynagrodzenia dla początkujących youtuberów do momentu w którym osiągną oni pewien pułap osób subskrybujących kanał.

Najciężej ranny jest 36-letni mężczyzna mężczyzna, który przebywa w szpitalu w stanie krytycznym.