Pelplin: 53-letni mężczyzna zwisał z dachu budynku trzymając się rękami za krawędź

  • Post category:Polska

Szybka reakcja policjantów z Pelplina przyczyniła się do uratowania życia 53-letniemu mężczyźnie, który chciał skoczyć z dachu budynku. Mundurowi współdziałając z innym mężczyzną natychmiast ruszyli na ratunek i wciągnęli na dach niedoszłego samobójcę, który wisiał na zewnątrz trzymając się rękami za krawędź dachu. 53-latek został przewieziony do szpitala.

Reklama

Fot. Pixabay

W miniony piątek tj. 21 lipca br. o godzinie 18.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na dachu jednego z budynków w Pelplinie jest mężczyzna, który najprawdopodobniej zamierza z niego skoczyć. Dyżurny natychmiast podjął czynności i na miejsce wysłał policjantów z Komisariatu Policji w Pelplinie – sierż. sztab. Mateusza Szalewskiego i sierż. Krzysztofa Lubawskiego.

Reklama

Interweniujący funkcjonariusze na krawędzi dachu dwupiętrowego budynku zauważyli siedzącego mężczyznę, który wykrzykiwał, że popełni samobójstwo. Policjanci po wejściu na poddasze budynku spotkali kolegę niedoszłego samobójcy. W pewnym momencie 53-latek siedzący na dachu zsunął się z niego i wisząc na zewnątrz trzymał się rękami o jego krawędz. Mundurowi wraz z mężczyzną widząc zachowanie 53-latka natychmiast ruszyli na ratunek, wskoczyli na dach, a następnie łapiąc go za ręce wciągnęli z powrotem na dach.

Mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia i trafił do szpitala.