To, co zrobili mu ludzie pozostanie w nim do końca [UWAGA DRASTYCZNE 18+]

  • Post category:Polska

Wspólnie pozwólmy psu przywrócić wiarę w ludzi!  Psy przebywały na posesji jednej z lokalnych firm. Na miejscu inspektorzy zastali widok mrożący krew w żyłach. Na posesji znajdował się owczarek niemiecki, utrzymywany w stanie rażącego zaniedbania. 

Reklama

 

Inspektorzy przetransportowali owczarka do kliniki weterynaryjnej w Opolu, ponieważ zwierzę wymagało natychmiastowej interwencji lekarskiej.

Reklama

Badanie weterynaryjne potwierdziło bardzo zły stan zdrowia zwierzęcia. Wokół oczu pies miał rany o średnicy około 5 cm, penetrujące w głąb tkanki skórnej około 8 mm, z intensywnym wysiękiem ropnym i krwawym. Na ciele zwierzęcia, głównie w zgięciach łap i grzbiecie, stwierdzono rany penetrujące, o długości około 6 cm i głębokości 6 mm z intensywnym wysiękiem ropnym i krwawym.

Ze względu na tragiczny stan zdrowia, pies musi zostać w klinice weterynaryjnej w Opolu, gdzie przez najbliższe dni czeka go intensywne i kosztowne leczenie.

Z powodu rażącego zaniedbania zwierzęcia i utrzymywania go w stanie nieleczonej choroby, zagrażającej jego życiu, pies został odebrany właścicielowi zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt. Podczas interwencji, asysty udzielała policja z KP Dobrzeń Wielki. O sprawie zostały powiadomione organy ścigania. Nie możemy pozwolić na to, by po powrocie z kliniki weterynaryjnej, piesek trafił ponownie w ręce swojego oprawcy.

Sprawą zainteresowały się również lokalne media, które, mamy nadzieję, pomogą nam w walce o powrót pieska do zdrowia i odpowiednią karę dla nieodpowiedzialnego właściciela.

Wiemy też, że dotychczasowy właściciel nie poczuwa się do odpowiedzialności, za swojego podopiecznego. Pies, w związku z pogłębiającą się chorobą, stał się dla niego bezużyteczny i wkrótce ma zostać zastąpiony nowym psem, którego właściciel już zamówił.

My jednak wierzymy, że psiak ma jeszcze szansę na normalny, szczęśliwy i kochający dom.

Trzymamy kciuki za zdrowie owczarka i wierzymy, że wkrótce czas zagoi wszystkie jego rany. Jednak niezbędne jest jego kosztowne leczenie, na które nie mamy wystarczających środków.

Stąd nasz apel – o złotówkę, dwa pięć, dziesięć – każda kwota będzie dla nas na wagę złota.

Każda złotówka przybliży owczarka do szybszego powrotu do zdrowia. Każdy grosz będzie dla niego szansą, na lepsze samopoczucie i brak cierpienia. Każda moneta to szansa na przywrócenie mu wiary w ludzi!

Dla Ciebie to jeden mały gest, który dla tak wiele dla nas znaczy! Wielokrotnie udowadnialiście nam, że los zwierząt nie jest Wam obojętny i mogą liczyć na Waszą pomoc.

Będziemy wdzięczni za każdą przekazaną złotówkę! Jesteśmy pewni, że dobro, które nam okazujecie wróci do Was ze zdwojoną siłą! Jeżeli nie możesz pomóc – udostępnij. Może wśród Twoich znajomych znajdzie się ktoś, kto pomoże owczarkowi zaznać nowego, lepszego życia!

LINK DO ZBIÓRKI: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/owczarekopole