Kolejni pijani kierowcy autobusów na Mazowszu!

  • Post category:Polska

Policjanci lipskiej i przasnyskiej drogówki w ramach prowadzonych działań „Trzeźwość w przewozie osób”, dzisiaj rano zatrzymali 61 i 62-letniego kurującego autobusem, którzy przewozili pasażerów. Kierowcy za jazdę pod wpływem alkoholu odpowiedzą przed sądem. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

W Lipsku na drodze krajowej nr 79, policjanci z Referatu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego autobusem kursowym relacji Sienno-Lipsko. Mężczyzna przewoził pasażerów, w tym dzieci i młodzież szkolną. Podczas kontroli policjanci sprawdzili stan trzeźwości 61-latka. Badanie wykazało, że miał on 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kierujący nie mógł w takim stanie kontynuować jazdy, a policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Pasażerowie, ok. 30 osób pieszo udali się na dworzec.

Do innego niebezpiecznego zdarzenia doszło, również dzisiaj. Ok. godz. 7 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przsnyskiej drogówki w miejscowości Żbiki zatrzymali do kontroli autobus. Było podejrzenie, że kierujący przewożący dzieci na trasie Zielonka-Krasne znajduje się pod wpływem alkoholu.

Badanie stanu trzeźwości 62-latka wykazało, że ma ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. W tym stanie wsiadł za kierownicę i przewoził 30 dzieci do Szkoły Podstawowej w Krasnem. Na dodatek nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.