Starszy Pan z psem potrzebują pomocy: „Bandaże, maści, długoterminowa żywność”

  • Post category:Polska

Pamiętacie Kurę Fatimę z Grochowa i jej właściciela Mateusza [LINK]? Ta niezwykła para postanowiła pochylić się nad losem starszego Pana Stanisława. „Pan Staś miał wypadek gazowy, który spowodował oparzenia dłoni oraz głowy. Jego wierna Saba również ucierpiała. Ich historia chwyta za serce zwłaszcza, że kilka lat temu adoptował Sabę ze schroniska” – pisze Mateusz na Facebooku.

Reklama

„WARSZAWA!!!
Ktoś coś?  Nie chodzi o kasę! 
Na Was można liczyć, więc tym razem proszę o wsparcie dla człowieka! 
Pan Stanisław to ciepły i sympatyczny człowiek, który wraz ze swoją przyjaciółką Sabą znajdują się w tarapatach.
Pan Staś miał wypadek gazowy, który spowodował oparzenia dłoni oraz głowy. Jego wierna Saba również ucierpiała. Ich historia chwyta za serce zwłaszcza, że kilka lat temu adoptował Sabę ze schroniska. Mimo, że mają dramatyczną sytuację materialną, pies jest zadbany i najedzony. Pan Stanisław pochował rodzinę i jest na świecie sam. Pies jest jego wsparciem. Nie mają luksusów, ale mają siebie i wzajemnie o siebie walczą.

Reklama

Pan Stanisław utrzymuje się za 604zł miesięcznie z opieki społecznej, dodatkowo dostaje kartki na jeden posiłek dziennie. Śniadanie oraz kolację, musi zorganizować sobie sam, bywa różnie.  Nie ma swojego mieszkania, jest wpisany na listę oczekujących na mieszkanie z opieki no ale… znając życie, jeszcze sobie poczekają. 

Może ktoś z Was jest w stanie dać Panu Stasiowi i Sabie kawałek podłogi? Nie wiadomo kiedy dostanie dach nad głową. 
Niestety nie jest to człowiek, który może pracować, dlatego propozycje pracy z zamieszkaniem nie wchodzą w grę. Stan rąk po wypadku nie pozwala na zbyt wiele. Często w pracy pomagam mu zapiąć kurtkę, ponieważ dłonie po wypadku są cały czas w opatrunkach i rękawiczkach.

Nie robię zbiórki kasy, nie o to chodzi. Pan Stanisław jest skromnym człowiekiem, nie wiem czy przyjmie pieniądze. (Gdyby przyjął chociaż 10zł, opieka społeczna cofnie mu zasiłek) Natomiast wiem, że nie stać go na leki, opatrunki, jedzenie itd. Bardzo prosi o duże bawełniane rękawice do osłaniania rąk, o dach nad głową, w którym nie będzie musiał znosić pijackich zabaw. Jest porządnym starszym człowiekiem, który potrzebuje spokoju. W lecznicy nigdy nie wyczułem od niego alkoholu. Moim zdaniem, można mu zaufać. 
Przyda się wszystko! Karma dla Saby, leki dla Pana Stanisława, środki higieny osobistej, bandaże, maści, długoterminowa żywność i przede wszystkim dach nad głową. Wszystko!
Pan poprosił mnie o udostępnienie Wam jego nr telefonu. Gdybyście chcieli mu coś dać, zaprosić na jedzenie czy w jakikolwiek inny sposób pomóc- dzwońcie 
Stanisław:506336996

Pan Stanisław prosi o kontakt telefoniczny, opowie o sobie i chętnie się spotka.
Ja ze swojej strony tylko proszę, żebyście nie dzwonili do niego w późnych godzinach. Jest starszym człowiekiem. 

Mimo wszystkich problemów, Pan Stanisław znajduje siłę na dokarmianie bezdomnych kotów! 
Taki człowiek nie powinien tak żyć.

Ps.
Opisałem Wam wszystko co wiem, dostałem zgodę od Pana Stanisława na publikacje jego wizerunku i hostorii. Jest to tylko krótki zarys, więcej dowiecie się bezpośrednio od Pana Stanisława. 

Pomagajmy! 

[Edit: nie wiem czy wysyłka jest możliwa, musicie ustalać z Panem Stanisławem. W miejscu w ktorym nocuje, nie bedą one chyba bezpieczne- tak zrozumiałem.” – pisze Mateusz