Pijani, bez uprawnień, bez wyobraźni. Przegląd najgorszych kierowców

  • Post category:Polska

Nie ważne czy nietrzeźwi kierowcy będą jechać na dwóch kółkach, czy na czterech, policjanci mają zero tolerancji dla promili za kierownicą. Przekonali się o tym zarówno rowerzyści i motorowerzyści, jak i pozostali kierowcy, wobec których interweniowali warmińsko-mazurscy policjanci w miniony weekend na drogach regionu.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Działdowo: Nietrzeźwy wpadł autem do rowu

W sobotni (10.03.2018) poranek tuż po godz. 6:30 w miejscowości Wysoka działdowski policjant jadący na służbę do Posterunku Policji w Rybnie, zauważył leżący w przydrożnym rowie samochód o czym natychmiast powiadomił oficera dyżurnego jednostki. Policjanci w samochodzie Alfa Romeo zastali siedzącego nietrzeźwego kierowcę, który jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu tego zdarzenia, jadąc autem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu. Badanie stanu trzeźwości 39-latka wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkańcowi powiatu mławskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Elbląg: 1/650

Policjanci z elbląskiego ruchu drogowego przeprowadzili w miniony weekend ponad 650 badań trzeźwości kierujących. Na szczęście tylko jeden z nich okazał się pijany. 33-letni mieszkaniec gminy Miłomłyn został zatrzymany na trasie S7 w okolicy Pasłęka. Jechał volkswagenem golfem mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że wcześniej był już zatrzymywany za jazdę „na podwójnym gazie”. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ełk: Pijany, bez uprawnień, przewoził za dużo pasażerów

Ełccy dzielnicowi w miniony weekend podczas patrolowania rejonu służbowego zauważyli kierowcę, którego niejednoznaczne zachowanie na drodze wzbudziło ich podejrzenia. Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli okazało się, że jest on odpowiedzialny za szereg nieprawidłowości. 42-latek przewoził w swoim audi o jedną osobę za dużo, nikt w pojeździe nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna podróżuje, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, to jak ustalili policjanci 42-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe. Nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Iława: Z promilami i na dwóch i na czterech kołach

Dzięki czujności świadków kolejni nietrzeźwi kierujący zostali wyeliminowali z ruchu drogowego w powiecie iławskim. Kiedy świadek zauważył mężczyznę, który zachowywał się osoba pijana, a przed kilkoma minutami przyjechał samochodem, o wszystkim poinformował oficera dyżurnego. Wskazany 32–latek starał się zaparkować pojazd na jednym z lokalnych parkingów. Zachowanie kierowcy zaniepokoiło zgłaszającego. Funkcjonariusze natychmiast przyjechali na miejsce. Wylegitymowali kierującego oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że kierujący VW ma 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali również po zgłoszeniu od świadka. Policjanci posiadając numery rejestracyjne pojazdu oraz jego opis zatrzymali go. Wylegitymowali kierowcę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Przypuszczenia zgłaszającego okazały się słuszne. 33-latek kierował oplem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Nie miał za to uprawnień do kierowania samochodem. Opel  został przekazany osobie wskazanej przez 32-latka, który został zwolniony po wykonaniu z nim czynności. Kolejni policjanci, podczas patrolu gminy Susz, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Mężczyzna jechał tzw. „wężykiem”. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę jednośladu oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 56–latek postanowił wsiąść na rower mając 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za kierowanie jednośladem został ukarany mandatem. Tymczasem w gminie Lubawa  34–latek kierujący motorowerem po wyprzedzeniu przez samochód osobowy zjechał na prawe pobocze, stracił panowanie nad jednośladem, a następnie przewrócił go na lewy bok. Nastoletni pasażer motoroweru z obrażeniami nogi został przetransportowany do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że 34–latek kierował pojazdem mając prawie pół promila alkoholu w organizmie.

Kętrzyn: W sumie 6,5 promila w organizmach czterech kierujących

Policjanci na terenie powiatu kętrzyńskiego w trakcie weekendowych służb zatrzymali czterech kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. O pierwszej sytuacji poinformowany przez świadka został oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów w piątek (09.03.2018) o godz. 20:30. Z przekazanych informacji wynikało, że w Kętrzynie na ul. Mazowieckiej kierujący audi uderzył w przydrożny znak drogowy i odjechał w kierunku Giżycka. Na wskazaną trasę natychmiast pojechali policjanci, którzy w miejscowości Karolewo zauważyli opisany pojazd i zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało 59-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn miał więcej na sumieniu niż spowodowanie kolizji drogowej. Kierował pojazdem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz 59-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej. Do kolejnego zatrzymania doszło w nocy z soboty na niedzielę na ul. Dworcowej w Kętrzynie kilka minut po północy. Tu z kolei policjanci zwrócili uwagę na jadącego rowerem mężczyznę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego jednośladem wykazało, że 39-letni mieszkaniec miasta ma 1,5  promila w organizmie. Niespełna godzinę później policjanci na ul. Kaszubskiej w Kętrzynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego passatem mężczyznę. Jak się okazało za kierownicą auta siedział obywatel Ukrainy, który był pijany. Badanie wykazało 2 promile w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi. Również wczoraj kilka minut przed godz. 16:00 policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu, na trasie Łężany – Leginy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi A4. Za kierownicą auta siedział 31-letni mieszkaniec gminy Reszel od którego policjanci wyczuli alkohol. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowania mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Lidzbark Warmiński: 18-latek stracił prawo, które miał od tygodnia

Wczoraj (11.03.18) kilka minut po godz. 12:00 policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego z orneckiego komisariatu zauważyli na ul. 1 Maja osobowe BMW. Uwagę policjantów zwróciło zachowanie kierowcy, który nie zastosował się do znaku nakazu jazdy w prawą stronę i pojechał pod prąd. Mundurowi zatrzymali mężczyznę do kontroli. Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec miasta. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Młody kierowca nie potrafił logicznie wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 18-latek stracił prawo jazdy, które posiadał… od tygodnia. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie również przed sądem.

Olecko: Pijany, bez uprawnień, uderzył autem w drzewo

Wczoraj (11.03.2018) po godz. 20:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Świętajno. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Seat po wyjechaniu z łuku drogi, na prostym odcinku stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. 23-latek z urazem głowy został przetransportowany do szpitala w Ełku. Badanie alkomatem wykazało w organizmie Przemysława K. blisko 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że posiada on zakaz prowadzenia pojazdów.

Szczytno: Nietrzeźwy na motorowerze

W minioną sobotę (10.03.2018) szczycieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego motorowerzystę. 43-letni mieszkaniec gminy Świętajno w Spychowie kierował motorowerem, mimo iż w organizmie miał ponad promil alkoholu. Amator jazdy na „podwójnym gazie” odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwo.