Spłoszeni przez pokrzywdzonego, zatrzymani w pościgu

  • Post category:Polska

Podczas pościgu doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu. Sprawcy, spłoszeni przez właściciela pojazdu, odrzucili łup o wartości ponad 2 tysięcy zł. i uciekli. Okazało się, że jeden z mężczyzn był poszukiwany listem gończym, drugi z nich miał na koncie jeszcze dziewięć innych podobnych zdarzeń. Podejrzani już usłyszeli zarzuty.

Reklama

Fot. Policja.pl

 

Reklama

Po godzinie 7 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z komisariatu na Bemowie otrzymali zgłoszenie o tym, że doszło do próby włamania do pojazdu.  Funkcjonariusze ustalili, że właściciel pojazdu zauważył jak dwaj mężczyźni szabrują pojazd. Spłoszeni, odrzucili walizkę z elektronarzędziami i uciekli. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców.  Chwilę po tym, zauważyli ich. Ci, widząc funkcjonariuszy zaczęli uciekać. Policjanci od razu zareagowali  i w pościgu zatrzymali 47-letniego Krzysztofa K. i 40-letniego Tomasza K.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Dochodzeniowcy gromadzili materiał dowodowy. Okazało się, że Krzysztof K. jest poszukiwany listem gończym w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Drugiemu z mężczyzn, Tomaszowi K. policjanci udowodnili jeszcze inne podobne zdarzenia, do których doszło w styczniu br. Łupem było wszystko to wartościowe w pojeździe, a łączne straty pokrzywdzeni oszacowali na kwotę ok. 40 tysięcy zł.

Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Dodatkowo Tomasz K. usłyszał jeszcze dziewięć zarzutów kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ms/mb