Zaatakował parę młodą nożem podczas ślubu. Powodem był zawód miłosny

  • Post category:Polska

Rybniccy śledczy, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie w Rybniku. Podczas ceremonii zaślubin, młody mężczyzna siedzący wśród uczestników uroczystości wtargnął na scenę i zaatakował nożem parę młodą. 23-latek został zatrzymany.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Do zdarzenia doszło w sobotę, 10.03.br., około 16.30, w budynku przy ulicy Sosnowej. Z ustaleń rybnickich policjantów wynika, że w pewnym momencie podczas trwającej tam ceremonii zaślubin, młody mężczyzna siedzący wśród uczestników uroczystości, wtargnął na scenę i zaatakował nożem parę młodą, po czym uciekł.

Napastnik został ujęty przez gości weselnych kilkaset metrów od miejsca zdarzenia, a następie zatrzymany przez policjantów, którzy bardzo szybko dotarli na miejsce. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala. Po opatrzeniu 20-letnia kobieta została zwolniona do domu, natomiast 25-letni mężczyzna pozostał w szpitalu. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci wykonali szereg czynności, zabezpieczyli ślady i ustalali dokładne okoliczności zdarzenia. 23-letni napastnik został zatrzymani i osadzony w policyjnym areszcie. Był trzeźwy, została mu również pobrana krew do badań na zawartość innych środków.

23-latek usłyszał zarzuty. Jak mówi powodem jego zachowania był zawód miłosny.