Kryminalny zlikwidowali „rodzinny” narkotykowy biznes

  • Post category:Polska

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali ojca i syna podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mieszkańcy Solca Kujawskiego posiadali ponad 1,5 kg amfetaminy. Teraz obaj za „rodzinny interes” będą odpowiadać przed sądem.

Reklama

Fot.. Policja

 

Reklama

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Policjanci od dłuższego czasu rozpracowywali jednego z mieszkańców Solca Kujawskiego podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Szybko okazało się, że mężczyzna założył „rodzinny interes”. W narkotykowy biznes zamieszany był też jego syn. Potwierdziło się to podczas policyjnych działań.

Funkcjonariusze przystępując do realizacji pojechali pod jeden z wytypowanych adresów w Solcu Kujawskim. Tam zastali 45-latka. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych kryminalni zabezpieczyli woreczki strunowe z białym proszkiem. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina.

Niemniej jednak, to nie był koniec. Pod innym adresem zatrzymali jego 20-letniego syna. W mieszkaniu, do którego posiadał klucze, kryminalni zabezpieczyli reklamówkę z amfetaminą. Policjanci zabezpieczyli blisko 1,5 kg tego zakazanego środka psychoaktywnego. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z bydgoskiej komendy. Funkcjonariusze zgromadzili w tej sprawie materiał dowodowy. Następnie doprowadzili zatrzymanych do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Ojciec i syn będą odpowiadać za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.