Na łuku drogi wpadł w poślizg, uderzył w drzewo, a następnie dachował. Miał przy sobie narkotyki

  • Post category:Polska

Mieszkaniec powiatu bydgoskiego z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, po tym jak spowodował wypadek i dachował. Podczas czynności w placówce medycznej znaleziono przy nim podejrzane substancje. Natomiast w jego mieszkaniu policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali dwie osoby mające przy sobie narkotyki.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Wszystko zaczęło się od wypadku, do którego doszło wczoraj (05.03.2018)w miejscowości Nekla. Około godziny 14:40 kierujący renault clio z nieustalonych przyczyn na łuku drogi wpadł w poślizg, uderzył w drzewo, a następnie dachował. 24-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jednak jak się okazało kilka godzin później, w odzieży należącej do niego policjanci ujawnili woreczek oraz inne opakowania z zawartością kryształków. Substancje zostały zabezpieczone do badań.  Od kierującego została również pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Na tym jednak nie koniec.

Gdy policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny celem przeszukania lokalu pod kątem posiadania substancji zabronionych okazało się, że przebywa tam kilku mężczyzn. Wszyscy zostali wylegitymowani. W pewnym momencie jeden z nich odrzucił pudełko, które miał w spodniach. Szybko wyjaśniło się, co było powodem zachowania 18-latka. W środku opakowania policjanci ujawnili sześć woreczków strunowych z amfetaminą oraz dwa z marihuaną. Również jego 15-letni kolega miał przy sobie narkotyki- działkę marihuany i foliowe zawiniątko z tą samą substancją. Starszy z nich został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań, a młodszy został oddany pod opiekę rodziców. Pozostali wrócili do swoich miejsc zamieszkania. Przeprowadzone wstępne badania substancji zabezpieczonych przy mężczyznach potwierdziły, że są to substancje zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Obaj odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jednak z uwagi na wiek młodszego z nich jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny, który zastosuje wobec 15-latka środki wychowawcze przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.