Tak bardzo chcę przebić mur! Pomożesz mi?

  • Post category:Polska

Fundacja Okno od 10 lat pomaga dzieciom, których dotknął autyzm. Jest to wielki dramat dla dziecka, które  czuje i przeżywa jak zdrowy człowiek jednak nie potrafi swoich emocji wyrazić na zewnątrz. Dzięki terapii i rehabilitacji można pomóc dzieciom pokonać mur. Fundacja, która codziennie pomaga dzieciom prosi o pomoc. Bez pomocy dzieci te skazane będą na ból i samotność: LINK do zbiórki: https://zrzutka.pl/68xxwd

Reklama

Fot. Pixabay

„Fundacja prowadzi zajęcia terapeutyczne od momentu powstania w roku 2008.Początkowo zajęcia prowadzone były w lokalu o powierzchni 130 m2 ( w trzech salach terapeutycznych). Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie w roku 2013 Fundacja powiększyła swój potencjał o dwie kolejne sale dla potrzeb integracji sensorycznej i dwa pomieszczenia dla potrzeb terapii w oparciu o proces neurostymulacji mózgu. Wiązało się to z wynajęciem drugiego lokalu o podobnej powierzchni.

Reklama

Aktualnie najpilniejszym problemem związanym z nastałymi mrozami jest wymiana drzwi zewnętrznych, wejściowych do lokalu. Są to drzwi z pojedynczą szybą w żeliwnych framugach, bardzo nieszczelne. Przy wyższych temperaturach ich stan nie stanowił problemu, ale w tej chwili niskie temperatury dają się mocno we znaki. Nawet korzystając z dodatkowego ogrzewania elektrycznego nie jesteśmy w stanie zapewnić właściwej temperatury w pomieszczeniu w którym dzieci przebierają się na zajęcia, a rodzice mają swoja poczekalnię. mamy wykonawcę, który jest w stanie je wymienić w bardzo szybkim terminie, brakuje nam tylko środków finansowych.

Z samodzielnie wypracowanych środków i pozyskanej pożyczki w wysokości 100000 zł Fundacja sfinansowała remont i wyposażenie tego lokalu.
Niestety odbyło się to kosztem wstrzymania modernizacji i odnawiania bardzo intensywnie wykorzystywanych pomocy terapeutycznych w dotychczasowym lokalu. (wszystkie środki przeznaczyliśmy na wyposażenie nowego przedsięwzięcia). Aktualnie mamy bardzo dużą potrzebę uzupełnienia zużytych pomocy i wyposażenia, co umożliwi nam utrzymanie wysokiej jakości pracy terapeutycznej, zapewni atrakcyjność zajęć, a przede wszystkim efektywną i skuteczną pomoc dzieciom.
Wstępny kosztorys zakupu nowych pomocy i wyposażenia do trzech sal terapeutycznych wynosi 20 080 zł.
Dodatkowo planujemy modernizację pomieszczeń terapeutycznych.
Prace modernizacyjne będą polegały na odmalowaniu pomieszczeń i w miarę pozyskanych środków wymianę wykładzin w pomieszczeniach terapeutycznych.
1. Malowanie ścian we własnym zakresie pracownicy Fundacji i wolontariusze. (wstępny kosztorys to 6 700 zł)
2. Wymiana wykładzin (wstępny kosztorys zakupu i wymiany 100m2 wykładziny to 10 000 zł) firma zewnętrzna.” – czytamy na zbiórce