Pisz: Przyjechał do sądu na spotkanie z kuratorem. Miał blisko 3 promile

  • Post category:Polska

Do sądu w Piszu przyjechał motorowerem 28-letni mężczyzna. Miał się spotkać z kuratorem. Pracownik sądu wyczuł od podopiecznego alkohol. Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości motorowerzysty. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 28-latkowi grozi teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Pixabay

W czwartek (20 lipca br.) przed godz. 10.00 do Sądu Rejonowego w Piszu przyjechał 28-letni mieszkaniec gminy Biała Piska na umówione spotkanie z kuratorem. Podczas rozmowy pracownik sądu wyczuł od mężczyzny alkohol. Wezwano patrol policji, aby potwierdzić przypuszczenia kuratora.

Reklama

Na miejsce przyjechali policjanci drogówki. Sprawdzili stan trzeźwości 28-latka. Okazało się, że mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że przyjechał on do sądu motorowerem marki Baotian. Fakt ten potwierdzili świadkowie.

W rozmowie z policjantami 28-latek powiedział, że dzień wcześniej spożywał alkohol i myślał, że rano będzie trzeźwy, ale najwyraźniej się pomylił. W konsekwencji znowu będzie musiał stawić się w sądzie. Tym razem w innym charakterze.

Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.