Rzucał kamieniami w samochody jadące na trasie S-8

  • Post category:Polska

Bezmyślność i głupota 24-latka zakończyła się dla niego zarzutami. Mężczyzna rzucał kamieniami w jadące trasą S-8 pojazdy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

W poniedziałek popołudniu  dyżurny z Pruszkowa odebrał zgłoszenie, że na trasie S-8 na wysokości Michałowic mężczyzna rzuca kamieniami w jadące pojazdy. Kierowcy tirów widzieli młodego mężczyznę, który stojąc na poboczu rzucał w kamienie na trasę szybkiego ruchu S-8, czym spowodował gwałtowne hamowanie pojazdów. Mało tego rzucając uszkodził szyby w dwóch pojazdach ciężarowych.  Kierowcy  po zatrzymaniu ruszyli w pościg za mężczyzną.

Natychmiast w rejon zdarzenia zostali skierowani policjanci. W trakcie penetracji terenu funkcjonariusze zauważyli leżącego w trawie mężczyznę, którzy pasował do rysopisu. Mężczyzna został zatrzymany, po tym jak pokrzywdzeni rozpoznali go jako sprawcę.

24-letni mieszkaniec gminy Raszyn usłyszał zarzut  sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz uszkodzenia mienia, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Za spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.