PILNIE potrzebny sprzęt do rehabilitacji dla chorych dzieci! To ich jedyna szansa!

  • Post category:Polska

Pilnie potrzebny jest sprzęt do rehabilitacji dla chorych dzieci! Fundacja prowadzi zajęcia terapeutyczne od momentu powstania w roku 2008. Leczą się tam niepełnosprawne dzieci. Bez pomocy, nie będą w stanie przygotować się do życia. To ich jedyna szansa. LINK do zbiórki: https://zrzutka.pl/68xxwd

Reklama

„Aktualnie najpilniejszym problemem związanym z nastałymi mrozami jest wymiana drzwi zewnętrznych, wejściowych do lokalu. Są to drzwi z pojedynczą szybą w żeliwnych framugach, bardzo nieszczelne. Przy wyższych temperaturach ich stan nie stanowił problemu, ale w tej chwili niskie temperatury dają się mocno we znaki. Nawet korzystając z dodatkowego ogrzewania elektrycznego nie jesteśmy w stanie zapewnić właściwej temperatury w pomieszczeniu w którym dzieci przebierają się na zajęcia, a rodzice mają swoja poczekalnię. mamy wykonawcę, który jest w stanie je wymienić w bardzo szybkim terminie, brakuje nam tylko środków finansowych.
Z samodzielnie wypracowanych środków i pozyskanej pożyczki w wysokości 100000 zł Fundacja sfinansowała remont i wyposażenie tego lokalu.
Niestety odbyło się to kosztem wstrzymania modernizacji i odnawiania bardzo intensywnie wykorzystywanych pomocy terapeutycznych w dotychczasowym lokalu. (wszystkie środki przeznaczyliśmy na wyposażenie nowego przedsięwzięcia). Aktualnie mamy bardzo dużą potrzebę uzupełnienia zużytych pomocy i wyposażenia, co umożliwi nam utrzymanie wysokiej jakości pracy terapeutycznej, zapewni atrakcyjność zajęć, a przede wszystkim efektywną i skuteczną pomoc dzieciom.
Wstępny kosztorys zakupu nowych pomocy i wyposażenia do trzech sal terapeutycznych wynosi 20 080 zł.
Dodatkowo planujemy modernizację pomieszczeń terapeutycznych.
Prace modernizacyjne będą polegały na odmalowaniu pomieszczeń i w miarę pozyskanych środków wymianę wykładzin w pomieszczeniach terapeutycznych.
1. Malowanie ścian we własnym zakresie pracownicy Fundacji i wolontariusze. (wstępny kosztorys to 6 700 zł)
2. Wymiana wykładzin (wstępny kosztorys zakupu i wymiany 100m2 wykładziny to 10 000 zł) firma zewnętrzna.
Uwaga: Ten zakres prac zrealizujemy w razie pozyskania środków.
W tej chwili absolutnym priorytetem jest wymiana drzwi.
Bardzo dziękujemy za pomoc.” – pisze fundacja OKNO

Reklama