Niepełnosprawne dzieci marzną w centrum Warszawy. Sytuacja jest pilna i dramatyczna. Pomożecie?

  • Post category:Polska

Ulica Żurawia, ścisłe centrum Warszawy, przed południem wchodzimy do fundacji Okno. Wita nas uśmiechnięta Pani Magdalena i prosi o szybkie wejście. W lokalu w przedwojennej kamienicy nie domykają się drzwi, a na zewnątrz trzaskający mróz, który wdziera się do środka. Wejście wymaga pilnego remontu, by kilkuset podopiecznych otrzymało pomoc w lepszych warunkach. LINK do zbiórki: https://zrzutka.pl/68xxwd.

Reklama

Magdalena i Jerzy on lat pracują razem pomagając dzieciom z całej Polski. Poświęcili temu całe swoje życie. Jerzy jest absolwentem AWF-u wydziału nauczycielskiego, Magdalena wydziału psychologii UW. „Zafascynowały nas dzieci, ich możliwości rozwojowe i spostrzeganie świata. Tak często to one nas uczą spojrzenia na życie, dystansu do wielu spraw.” – mówi Magdalena.

Reklama

Fundacja powstała z myślą o rodzinach z dziećmi o różnych problemach rozwojowych. Tu pomoc otrzymują dzieci ze spectrum zaburzeń autystycznych, z ADHD, trudnościami w uczeniu, dzieci z zaburzeniami genetycznymi, a także tymi, których problemy emocjonalne mają podłoże sensoryczne.

Potrzeby są ogromne,  środków brak.

„Prace modernizacyjne będą polegały na odmalowaniu pomieszczeń i w miarę pozyskanych środków wymianę wykładzin w pomieszczeniach terapeutycznych.
1. Malowanie ścian we własnym zakresie pracownicy Fundacji i wolontariusze. (wstępny kosztorys to 6 700 zł)
2. Wymiana wykładzin (wstępny kosztorys zakupu i wymiany 100m2 wykładziny to 10 000 zł) firma zewnętrzna.
Uwaga: Ten zakres prac zrealizujemy w razie pozyskania środków. W tej chwili priorytetem jest uzupełnienie sprzętu i pomocy. I w pierwszej kolejności tego dotyczy nasza prośba o pomoc.”: – czytamy na zrzutce Fundacji Okno.

Wstępny kosztorys zakupu nowych pomocy i wyposażenia do trzech sal terapeutycznych wynosi 20 080 zł.

Dla chorych dzieci to nieoceniona pomoc.