Ewakuacja 2 tys. osób po znalezieniu niewybuchów w Dzierżoniowie

Ponad 2 tys. osób musi opuścić domy z okolic mostu przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie. Zagrożenie wynika ze znalezienia paczek, w których może znajdować się trotyl.

Reklama

By Skibaa1 – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28290312

 

To druga taka akcja ewakuacyjna, w ciągu kilku miesięcy, w tym miejscu. W listopadzie ubiegłego roku znaleziono pod tym mostem paczki z trotylem.

Reklama

Obszar objęty ewakuacją to teren zamknięty ulicami Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Świdnicką, do skrzyżowania z ul. Kolejową), Kolejową (od ul. Kościuszki, do ul. Strumykowej), ul. Batalionów Chłopskich, ul. Prochową, ul. Przedmieście i ul. Świdnicką.

Jak powiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie Marcin Ząbek, mieszkańcy muszą opuścić swoje domy do godziny 9.00. „Obszar objęty ewakuacją pokrywa się z tym z listopada, wówczas domy i lokale usługowe opuściło ponad 2 tys. osób” – poinformował policjant.

Ewakuacja może potrwać cały dzień, ponieważ nie wiadomo jak długo będzie trwała akcja saperów. W znalezionych paczkach prawdopodobnie znajduje się trotyl. „To na razie podejrzenia, zawartość tych paczek stwierdzą saperzy” – zaznaczył oficer prasowy.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Close Menu