Gdańsk: Bił, głodził i więził 5-miesięcznego szczeniaka!

  • Post category:Polska

Dzielnicowi z Wrzeszcza zatrzymali 27-letniego mężczyznę, którzy podejrzany jest o znęcanie się nad psem. Z ustaleń wynika, że w mieszkaniu pies był bity i głodzony. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama


Policjanci z Komisariatu Policji we Wrzeszczu otrzymali zgłoszenie, że pewien mieszkaniec Gdańska znęca się nad swoim psem. Z relacji świadków wynikało, że właściciel 5-miesięcznego szczeniaka bije go, głodzi i trzyma cały czas zamkniętego w pokoju, nie wyprowadzając go w ogóle na dwór.

Reklama

Dzielnicowi od razu sprawdzili tą informację. Funkcjonariusze zawiadomili schronisko dla zwierząt, które przyjęło zwierzę pod swoją opiekę. Pies był zaniedbany. Został przekazany pod opiekę pracownikom schroniska dla zwierząt „Promyk” w Gdańsku.

Ponadto, w mieszkaniu 27-letniego gdańszczanina policjanci znaleźli telefon zarejestrowany w policyjnym systemie jako pochodzący z kradzieży, oraz śladowe ilości amfetaminy.

27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Odrębnie funkcjonariusze zajęli się sprawą kradzionego telefonu i środków odurzających.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, może mu wówczas grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.