Nowe nagranie przedstawiające zaginionego Piotra Kijankę [WIDEO]

Krakowscy policjanci nie ustają w poszukiwaniach 34-letniego Piotra Kijanki. Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie tropy, wykorzystują dostępne środki oraz współpracują z innymi służbami oraz grupami ratowniczymi aby odnaleźć zaginionego.

Reklama

M.in. w ubiegłym tygodniu wykonywano czynności w rejonie krakowskiego Kazimierza. Do pomocy w poszukiwaniach użyto psów tropiących z saksońskiej Policji. P

odjęty przez nie trop pokrywał się z trasą  przejścia zaginionego jaką zarejestrowano na kamerach monitoringu. Wg świadków zaginiony był widziany ostatni raz pod Mostem Kotlarskim gdy szedł ścieżką wzdłuż Wisły w kierunku Dąbia. Hipoteza by zaginiony uległ wypadkowi i wpadł do rzeki była prawdopodobna. Tak więc jednostki straży pożarnej (JRG 4 KM PSP Kraków, JRG Legionowo, JRG Piotrków Trybunalski) specjalistycznymi sonarami sprawdzały dno Wisły  a  strażacy z SGRW-N z Tarnowa i Nowego Targu nurkowali by weryfikować podejrzane sygnały. Zlustrowano  25 km koryta rzeki (aż do stopnia wodnego Przewóz) – jednak nie odnaleziono ciała zaginionego czy innych dowodów pozwalających ukierunkować tok poszukiwań.

Reklama

W przedmiotowej sprawie rozważane są różne hipotezy na temat przyczyn zaginięcia Piotra Kijanki.  Osoby, które mogą posiadać jakieś informacje pomocne w tej sprawie prosimy o kontakt – w razie potrzeby zapewniamy anonimowość.

Do tej pory upubliczniony został film z monitoringu, na którym widać zaginionego przechodzącego 6 stycznia br. około  godz. 23:53 ul. Miodową w Krakowie. Dziś prezentujemy kolejne nagrania obrazujące trasę jaką pokonał (ulice: Kupa, Miodowa, Starowiślna, Halicka, Bulwar Kurlandzki). Nagrania prezentują też wygląd zaginionego (który np. raz ubierał, raz ściągał kaptur) – w szczególności początkowe zapisy video oddają szczegóły jego ubioru (kolor).

Przypominamy, że Piotr Kijanka 6 stycznia br. około godz. 23:36 wyszedł z jednej z restauracji na Placu Nowym w Krakowie i do chwili obecnej nie powrócił do domu oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

  • Rysopis zaginionego:
  • Wzrost: ok. 170 cm
  • Waga: ok. 78 kg
  • Budowa ciała: szczupła
  • Oczy: ciemne
  • Włosy: proste, krótkie, brunet
  • Znaki szczególne: broda, blizna na prawym łokciu
  • W dniu zaginięcia mężczyzna ubrany był w: koszulkę koloru różowego, jasnobrązowe spodnie, ciemnozieloną kurtkę (długą do pasa), jasnobrązowe buty sportowe marki „Timberland”.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Krakowie:  tel. 12 61 51 205,   tel. 12 61 52 908 – całodobowy lub 997.

Close Menu