15 -latek pił alkohol z kolegami. Zostawili go na mrozie? W sprawie zatrzymano dwóch 18-latków

W związku ze śmiercią 15-latka, Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie zatrzymali do sprawy dwóch 18-latków. Po wielu czynnościach wykonanych przez śledczych możliwe było przedstawienie im zarzutów związanych z nieumyślnym spowodowaniem śmierci oraz rozpijaniem małoletniego.

Reklama

Fot. Policja

W poniedziałek, 15 stycznia, po godzinie 13.00 gorzowska Policja została powiadomiona o tym, że przy drodze w Ciecierzycach w powiecie gorzowskim został odnaleziony młody mężczyzna, który nie dawał oznak życia.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Na miejscu policjanci wielu pionów bardzo intensywnie pracowali, by skutecznie odtworzyć to co działo się bezpośrednio przed śmiercią 15-latka.

Reklama

Kluczowa była odpowiedź na pytanie czy do zgonu młodego chłopaka nie przyczyniły się osoby trzecie. W związku z tym wykonano szereg czynności procesowych i operacyjnych, aby dotrzeć do wymiernych ustaleń w tej sprawie i wyjaśnić okoliczności śmierci 15-latka. Jego ciało decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do sekcji. Do późnych godzin nocnych policjanci pracowali, by jak najwięcej dowiedzieć się o tym zdarzeniu. Oględziny, rozpytywania, przesłuchania, procesowe zabezpieczanie istotnych śladów ale także intensywna praca operacyjna, to tylko niektóre czynności wykonane przez śledczych.

Dzięki nim możliwe było skrupulatne zbieranie materiału dowodowego. Ten pozwolił już wcześniej na zatrzymanie do wyjaśnienia dwóch 18-latków. Po czynnościach procesowych, które wykonano z zatrzymanymi, przedstawiono im zarzuty związane z nieumyślnym spowodowaniem śmierci człowieka oraz rozpijaniem małoletniego.

Wobec obu zatrzymanych zastosowano policyjny dozór.

Opracował: nadkom. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

sierż. szt. Maciej Kimet

Close Menu