Zakopane: Nożownik zatrzymany

  • Post category:Polska

Sprawca incydentu z użyciem noża na ul. Gimnazjalnej w Zakopanem już po dwóch godzinach był w rękach tatrzańskich policjantów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Reklama

Fot. KPP Zakopane

 

Reklama

Parę tygodni temu we wczesnych godzinach popołudniowych tatrzańscy policjanci zostali powiadomieni o incydencie z użyciem noża w rejonie ul. Gimnazjalnej w Zakopanem. W tym miejscu najprawdopodobniej w wyniku sprzeczki, 31 letni mężczyzna został ugodzony nożem doznając obrażeń ciała. Niezwłocznie został przewieziony do zakopiańskiego szpitala przez przypadkowego kierującego poruszającego się białym BMW. Nie wykluczone, że dzięki szybkiej reakcji przypadkowych osób i udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowany ocalił życie. Zakopiańscy policjanci niezwłocznie podjęli czynności w tej sprawie. Zabezpieczono ślady i dowody oraz ustalono i przesłuchano świadków zajścia na ul. Gimnazjalnej. Dokonano sprawdzenia zapisu kamer monitoringu. W wyniku podjętych działań już po dwóch godzinach od zdarzenia sprawca uszkodzenia ciała został zatrzymany. 18-letni mieszkaniec Zakopanego trafił do policyjnego aresztu do dyspozycji Policji i Prokuratury.
Nadal trwają intensywne działania zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności zajścia. Kwalifikacja prawna zdarzenia zostanie przyjętą po szczegółowej analizie zebranych materiałów jak również wpływ na to będzie miała w dużej mierze opinia lekarska.

(rw)